do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytanie?
Wolisz kupić przez telefon?
+42 689 83 33
LEGO City czyli życie miasta w pigułce 0
LEGO City czyli życie miasta w pigułce

Nasze dorastające dziecko chce naśladować nas i swoje otoczenie. Najpierw pilnie obserwowani są rodzice. Córeczki ubierają pantofle mamy, chcą też nosić jej kolczyki. Proszą, by je umalować dokładnie tak, jak maluje się mama. Chłopcy w tym okresie naśladują swoich ojców. Jaka kurtka taty jest jego ulubioną? Na pewno przymierzy ją jego synek. Buty taty większe o kilkanaście numerów nie są już problemem, gdy mały chłopiec chce poznać męski świat. Mamy ogromny wpływ na to jak dziecko uczy się i poznaje świat. Współczesne badania nad procesem nauki wskazują nam niesamowite wnioski. Okazuje się, że najskuteczniejsza nauka to nauka związana z zabawą. Nie inaczej będzie, jeżeli nasze dziecko spędzi czas z klockami lego city, które mają walory edukacyjne. Poprzez zabawę z serią Lego City nasze pociechy mogą nauczyć się o mechanizmach działania współczesnej metropolii. To niezwykle ciekawa i pouczająca przygoda.

Centrum miasta tętniącego życiem

 LEGO City 60200 Stolica
Ten temat związany jest z zestawem Lego City rynek. Centrum miasta, czy też jego rynek jest miejscem szczególnym dla jego mieszkańców. To tam mają miejsce różne przedsięwzięcia wnoszące nowe bogactwa do życia społecznego. Także tam swoje siedziby mają większe sklepy, restauracje. W centrum miasta stoją też często pomniki przypominające nam jakąś postać lub wydarzenie. Takie standardowe miasteczko zostało odwzorowane też w zestawie Lego City rynek. Na pierwszym planie wita nas piękna rzeźba średniowiecznego bohatera, który najpewniej wywodził się spośród mieszkańców. Niedaleko przejeżdża miły pan zajmujący się czystością na drodze. Jego pojazd to bardzo mały traktor z wałem czyszczącym. W tle widać piękną nowoczesną pizzerię. Pan kucharz przygotowuje właśnie specjał dnia. Naprzeciwko pewna pani idzie chodnikiem i nagle przystaje przestraszona. To nicpoń na hulajnodze szybko przemknął przed jej nosem. Za nim biegnie jego wierny piesek. Rynek to w końcu bardzo ruchliwe miejsce w mieście. Obok pizzerii stoi sklep z rowerami i skuterami. W jego asortymencie można znaleźć kaski i stroje ochronne. Hitem sprzedaży jest model motoru, który postawiony został w najbardziej widocznym miejscu sklepu. Widać go dokładnie nawet z ulicy! Ze sklepu wyszedł właśnie bardzo zadowolony klient. Jego czerwony rower prezentuje się imponująco. Jednak to nie sklepy i knajpki zajmą nasze dziecko najbardziej. Właśnie nadjechał prawdziwy dźwig budowlany. W mieście zarządzono rozbiórkę i przeniesienie pomnika. Dziecko w zabawie musi rozstawić znaki ostrzegawcze. Przecież nie ma mowy o żadnym wypadku. Dźwig jest w pełni funkcjonalny. Pozwala on na rozstawienie specjalnych stabilizatorów. Ramię dźwigu można podnieść i wydłużyć na odpowiednią wysokość. Linkę możemy zwijać i rozwijać tak, aby hak na jej końcu mógł unieść dowolny klocek, który wybierze nasze dziecko. To nie koniec atrakcji. Co to za duże miasto, w którym nie ma komunikacji miejskiej? Piękny czerwony autobus posłuży idealnie jako transport dla wszystkich "ludzików" pracujących na rynku. Nasza pociecha uczy się, że społeczność miejska to grupy ludzi, które wzajemnie się uzupełniają. Są też one wzajemnie pożyteczne dla siebie. Dziecko wraz z naszym cennym pouczaniem zauważy, że pan sprzedawca nie będzie miał siły bez jedzenia przegotowanego przez pana w pizzerii. Natomiast pan z pizzerii nie przyjedzie do pracy bez pana kierowcy autobusu. Niesamowita jest ilość informacji, jakie przyswaja nasze dziecko w czasie zabawy klockami.

Ciekawa alternatywa

 LEGO City 60123 Helikopter dostawczy

Czy funkcjonowanie miasta ogranicza się jedynie do dóbr wytwarzanych w jego obrębie? Oczywiście nie. Lego City wulkan pokazuje nam zmagania naukowców i inżynierów starających się badać stopioną skałę. Być może pobliski wulkan w przyszłości zagrozi miastu? Ekipa geologów śpieszy na ratunek! Nasze dziecko nauczy się z tym zestawem, że dobra jakość życia w mieście zależy również od ludzi, których na co dzień nie widzimy na ulicach. Oczywiście cały zestaw z serii lego city wulkan, to idealny pretekst dla odbycia alternatywnej przygody. Przygody z użyciem nowoczesnej technologii, która służy i ratuje ludzkie życia. I tak w ramach zestawu mamy piękny ciągnik i naczepę z laboratorium. Pan geolog jest ubrany niczym Indiana Jones, co zapewne jest oczkiem puszczonym w stronę rodziców. Nasza pociecha może wysłać ekipę badawczą wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt. Sprawdzenie terenu najpierw powinno odbyć się z użyciem bezzałogowej maszyny. Później specjaliści ubrani w skafandry ochronne mogą bezpośrednio pobrać próbkę skały. Do tego celu posłuży im specjalna koparka na gąsienicach. Jej ramie jest w pełni funkcjonalne. Może podnosić materiał, opuszczać go i wydłużać swoje ramie w razie potrzeby. Gdy nasze dziecko ma już próbkę materiału skalnego, może przetransportować go do pobliskiego mobilnego laboratorium. Samo laboratorium to prawdziwa ciekawostka. W jego środku geologowie mają komputery i czujniki mogące szczegółowo badać daną próbkę. Jest w nim jednocześnie tyle miejsca, że może się w nim odbyć prawdziwa narada naukowców. Kto wie, może nasze dziecko pokocha życie badacza?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium