do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytanie?
Wolisz kupić przez telefon?
+42 689 83 33
Wybierz odpowiedni zestaw LEGO
Produkt jest
Nowość
Promocja

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

LEGO HIDDEN SIDELEGO® HIDDEN SIDE™ | Złap duchy. Zanim one Cię złapią.

Zapomnij o tym, co znasz. To będzie zupełnie nowa zabawa LEGO®. Twój telefon otworzy Ci drzwi do ukrytego wirtualnego świata, w którym Twoje zestawy LEGO ożyją w upiornej przygodzie. Rozwikłaj niepokojące tajemnice miasteczka Newbury, zanim będzie za późno.

Już w sierpniu 2019 roku. Rozpocznij nową interaktywną zabawę LEGO®.

 

LEGO HIDDEN SIDE to pionierskie rozwiązanie wprowadzone przez Grupę LEGO, które otwiera przed dziećmi zupełnie nowe doświadczenia, łączące zabawę fizycznymi zestawami LEGO i w rozszerzonej rzeczywistości.

 

Grupa LEGO pokazała swój nowatorski produkt – serię LEGO HIDDEN SIDE – grę fabularną, która w pełni integruje rozszerzoną rzeczywistość (AR) z fizyczną zabawą klockami LEGO i pozwala dzieciom na odkrycie nowego świata interaktywnej zabawy.

 

Zadaniem dzieci jest odmienienie nawiedzonego świata, eliminując po kolei duchy. W zabawie wykorzystują osiem konstrukcyjnych, niezwykle funkcjonalnych i pełnych niespodzianek, „nawiedzonych” zestawów LEGO HIDDEN SIDE. Podczas zabawy dzieci mogą budować rozmaite konstrukcje z fizycznych klocków i wcielać się w postaci z dowolnej tematyki świata LEGO, a aktywacja aplikacji AR ożywia modele, ujawniając tym samym ukryty świat interaktywnych wyzwań i zagadek, które trzeba rozwiązać. Połączenie tych dwóch światów sprawia, że zabawa staje się jeszcze bardziej fascynująca, twórcza i rozwijająca dziecięcą wyobraźnię i umiejętności.

 

– Lata doświadczeń w pionierskim łączeniu najnowszych technologii i fizycznej zabawy nauczyły nas, że dzieci oczekują ekscytujących doświadczeń, łączących w płynny sposób świat fizyczny i cyfrowy – mówi Tom Donaldson, senior wiceprezes Creative Play Lab w Grupie LEGO. I dodaje: Skupiamy się przede wszystkim na realnym budowaniu, ale AR oferuje możliwość wzbogacenia fizycznej zabawy z klockami LEGO o nowe elementy akcji. Przełamujemy tradycyjną formę AR, która stawia na pierwszym miejscu doświadczenia związane z grą, aby stworzyć zupełnie nową formę zabawy, gdzie fizyczny świat oddziałuje na warstwę AR, a nie odwrotnie.

 

Podstawowe doświadczenia konstrukcyjne z LEGO

 

Zestawy konstrukcyjne LEGO HIDDEN SIDE zapewniają dzieciom wszystko, co uwielbiają i czego oczekują od LEGO – wyzwania konstrukcyjne, bogate w detale i funkcjonalne modele oraz minifigurki bohaterów osadzone w świecie pełnym przygód. W innowacyjnej serii każdy z modeli można zbudować tak, jak wygląda za dnia – szkołę, autobus czy cmentarz – a następnie dokonać transformacji i sprawić, aby stał się on swoją „nawiedzoną” wersją. Zestawy są przeznaczone dla dzieci od 7 lat.

 

Naprawdę rozszerzona zabawa

 

Aplikacja pozwala dzieciom na zabawę z perspektywy jednego z dwóch bohaterów: Jacka lub Parker, którzy przemierzają swoje rodzinne miasto Newbury, jednocześnie rozwiązując paranormalne zagadki, skryte pod powierzchnią zwykłego otoczenia. Można je dostrzec jedynie używając telefonu. Celem gry jest zachęcenie dzieci do zintegrowanej zabawy, w której główną rolę odgrywają klocki LEGO oraz urządzenie mobilne, a poprzez

 

to do odkrywania wielu różnorodnych elementów i „nawiedzonych punktów”, w których odnajdują ukryte wirtualne duchy. Dzięki aplikacji AR mogą je schwytać i stoczyć walkę, aby duchy przestały nawiedzać wybrane miejsce. Liczne scenariusze zapewniają niezwykle dynamiczną rozgrywkę, która wymaga od dzieci obecności w każdym ze światów. Po uruchomieniu aplikacji losowo pojawiają się nowe duchy i wyzwania, a doświadczenia dziecka zmieniają się za każdym razem, gdy rozpocznie zabawę.

 

– Projektując LEGO HIDDEN SIDE, stworzyliśmy niezwykle wciągające, wzajemnie zależne i nieznane dotąd wrażenia z dwóch światów. Fizyczna zabawa wpływa na warstwę AR, podczas gdy zabawa AR odkrywa przed użytkownikami nowe elementy w prawdziwych modelach – dodaje Tom Donaldson.

 

Aplikacja składa się również z kilku krótkich gier cyfrowych, w które dzieci mogą grać niezależnie od zestawów.

 

Donaldson komentuje: Wykorzystujemy najlepsze elementy gier mobilnych, aby zachować świeżość, która zachęci dzieci do powrotu do ich ulubionych zestawów LEGO i sprawdzenia, co uległo zmianie. Dzięki przemyślanej integracji świata LEGO oraz technologii AR możemy zapewnić prawdziwie innowacyjne wrażenia z zabawy, które staje się płynna, i dzięki temu dzieci stale odkrywają nieznane dotychczas możliwości i nowe rodzaje zabawy w świecie realnym i wirtualnym.

 

LEGO HIDDEN SIDE będzie dostępne na całym świecie pod koniec lata 2019 roku. Ceny zestawów mieszczą się w przedziale od od 89,99 PLN do 549,99 PLN. Aplikację The LEGO HIDDEN SIDE będzie można pobrać bezpłatnie z App Store oraz Google Play.

 

Więcej informacji: www.lego.com/hidden-side

 

Najnowsze zestawy LEGO Hidden Side znajdziesz w naszym sklepie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium