do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytanie?
Wolisz kupić przez telefon?
+42 689 83 33
LEGO CITY czyli miejskie przygody 0
LEGO CITY czyli miejskie przygody

Dzieci w wieku między szóstym a dwunastym rokiem życia wchodzą w specyficzny okres dojrzewania. Powoli obiektem ich zainteresowania zaczyna być świat zewnętrzny. Dzieci zaczynają się wtedy interesować wszelkimi pojazdami, budowlami oraz zjawiskami. Dziewczynki i chłopcy zadają pytania dotyczące świata i ich samych. Nagle zapotrzebowanie na informacje staje się o wiele większe. Także zabawki powinny być dostosowane do ich rosnących wymagań. Standardowe klocki Lego mają do zaoferowania ogromną paletę zestawów tematycznych. Są to takie zestawy jak Lego City, Lego Piraci, Lego Ninjago i wiele innych. Przyjrzymy się zestawom klocków z serii Lego City.

Zabawa i pożyteczna nauka

Jak łatwo przekazać dorastającemu dziecku podstawową wiedzę o społeczeństwie? Jedną z idealnych metod może być zapoznanie go z zabawkami skupiającymi się na tej tematyce.

lego lotnisko

Lego City port lotniczy to zestaw, dzięki któremu nasze dziecko może zapoznać się z podstawowymi mechanizmami działania firmy transportującej ludzi i ich mienie. W takim klockowym porcie lotniczym znajdziemy salę odpraw z bramką wykrywającą metale. Są też drzwi obrotowe z prawdziwego zdarzenia. Nad całym budynkiem króluje wysoka wieża kontroli lotów. W środku pracuje pan kontroler, który umila sobie czas kubkiem dobrej herbaty. Zestaw jest bogaty w figurki "ludzików" i można częściowo odtworzyć swoisty klimat panujący na prawdziwym lotnisku. Nadchodzi czas odlotu. Piękna maszyna o niebiesko białym malowaniu czeka na swoich pasażerów i ich bagaże. Pan pilot jest świetnie ubrany. Prawie tak jak w prawdziwym świecie. Do maszyny podjeżdża wózek, który ma wiele funkcji. Może on dostarczyć samolotowi niezbędnego paliwa. Może on też przewozić na osobnej przyczepce dobra pasażerów. Przy jego pomocy i odrobinie wyobraźni nasze dziecko odholuje też samolot na właściwe do startu miejsce. Maszyna już prawie jest gotowa do startu. Pasażerowie dostali sygnał, że mogą wejść na pokład samolotu. Przy luku wejściowym zamocowano już schody, po których wejdą do środka. Jak widać, jest to piękny kompletny zestaw, za pomocą którego nasze dziecko będzie mogło odbyć wiele przygód. Zwłaszcza że ilość figurek jest duża. Mnogość interakcji między nimi to kolejna płaszczyzna zabawy. Jest pan i pani pasażer, pilot, pan kierowca wózka i czuwający nad wszystkimi kontroler lotów. Dziecko może bawić się w scenariusze, które nie będą mu się nudzić. W końcu to ono samo decyduje, w jaką dziś przygodę wyruszy.

Tajemniczy świat kopalń i maszyn wydobywczych

Wydobycie surowców to jeden z najbardziej istotnych dla naszego codziennego życia tematów. Mimo tego niewiele wiemy o tym świecie. Dlaczego tak jest? Przecież bez tego działu przemysłu nie mielibyśmy wielu z codziennie używanych przez nas dóbr. Może świetnym pomysłem będzie zgłębienie jego tajemnic razem z naszymi pociechami? Zestaw Lego City kopalnia złota jest bardzo bogaty w różnego typu elementy. Główną jego część stanowi duża kopalnia. Jest ona podzielona na część, w której wydobywane jest złoto i inne minerały oraz na część transportową. Część wydobywcza jest niebezpieczna, o czym informuje nas odpowiedni znak. Świder, który drąży tunel, ma prawdziwe funkcjonalne wiertło. Możemy nim kręcić i w rezultacie usuwać części materiału wydobywczego (czyli inne klocki). Nasza pociecha zauważy, że po wydobyciu materiału należy posortować urobek. Ekipie wydobywczej nie brakuje istotnych dla jej pracy narzędzi. Są młoty pneumatyczne, ładunki wybuchowe, wiertarki, kilofy i wiele innych! Drugie wyjście z tunelu ma już przygotowane torowisko. Z głębi kopalni przyjechał właśnie transport nowych minerałów i złota. Nasze dziecko może wydobyte tak części przenieść dzięki pomocy koparki. Pracy dla malucha jest co niemiara! Koparka musi precyzyjnie opuścić swoją łyżkę i podnieść ładunek z wagoników. Następnie specjalna linia mechaniczna przetransportuje na taśmie cenne minerały prosto do czekającej już naczepy. Jak widać, cały zestaw kopalni złota jest niezwykle rozbudowany. Robotnicy, ciągnik z naczepą, ruchome wiertło, kolejka szynowa, koparka i mnóstwo dodatkowego ekwipunku to setki godzin zabaw. Zestaw ten z pewnością spodoba się chłopcom.

Świat bez granic to świat marzeń dziecka

lego terenówka

Nie zapominajmy, że dziecko może zbudować z niego kompletnie inny świat. Wystarczy, że złoży ono klocki według swojej fantazji. Wtedy okaże się, że kopalnia zamieni się w nowoczesną bazę naukową na księżycu. Może innym razem wyobraźnia zainspiruje nasze dziecko, by powstał sklep maszyn i narzędzi mechanicznych? Kto wie? Tak naprawdę tylko wyobraźnia jest ostateczną granicą, gdy dziecko bawi się klockami lego. Zestaw należy też pochwalić za jego estetyczne wykonanie. Pełno w nim charakterystycznych elementów kojarzących się ze światem przemysłu. Dziecko może odkrywać tak wiele zależności. Między innymi takich, że każdy z procesów pracy będących częścią takiej kopalni, wpływa na sprawną pracę innych elementów. To nie tylko zabawa, ale i niezwykle korzystna nauka o procesach realnie zachodzących na świecie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium