do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytanie?
Wolisz kupić przez telefon?
+42 689 83 33
Marka LEGO 0

Marka LEGO to coś więcej niż znane logo firmy. Wyraża ona oczekiwania ludzi względem firmy, jej produktów i usług oraz odpowiedzialność, którą Grupa LEGO ponosi, będąc członkiem światowej społeczności. Marka stanowi gwarancję jakości i oryginalności.

Wartości marki LEGO®

Wyobraźnia:
Ciekawość każe zapytać „dlaczego” i wyobrażać sobie wyjaśnienia lub możliwości(„jeśli zrobię tak, stanie się to”). Chęć do zabawy każe zapytać „co by było, gdyby” i wyobrażać sobie, że rzeczy zwykłe stają się niezwykłe, fantazyjne lub całkowicie wymyślone. Marzenia to pierwszy krok na tej drodze.

Poprzez swobodną zabawę dzieci rozwijają wyobraźnię — fundament kreatywności

Kreatywność
Kreatywność to zdolność do wymyślania nowych, zaskakujących i cennych pomysłów i przedmiotów. Systematyczna kreatywność to jedna z form kreatywności, łącząca logikę i rozumowanie z chęcią do zabawy i wyobraźnią.

Zabawa
Zabawa to przyjemność, której doświadczamy podczas pełnego zaangażowania w czynność wymagającą biegłości (trudna zabawa), gdy nasze umiejętności dorównują wyzwaniu i dzięki nim czynimy postępu w drodze do celu. Zabawa tkwi zarówno w dążeniu do celu, jak i jego osiągnięciu.

Zabawa to wspólna aktywność, emocje z przygody, radosny entuzjazm dziecka i satysfakcja z nieoczekiwanego pokazania sobie i innym własnych możliwości tworzenia lub realizacji.

Uczenie się
Istotą uczenia się są okazje do eksperymentowania, improwizacji i poznawania, dzięki którym poszerzamy horyzonty myślowe i umiejętności oraz uczymy się zauważać i doceniać różne punkty widzenia.

Troska
Troska wyraża się poprzez chęć wprowadzania pozytywnych zmian w życiu dzieci, naszych kontrahentów, naszych współpracowników i otaczającego nas świata, oraz uwzględnianie ich punktu widzenia we wszystkich naszych działaniach.

To dokładanie dodatkowych starań dla dobra innych — nie dlatego, że musimy, ale dlatego, że jest to właściwe i że nam zależy.

Troska wymaga pokory — znamy własną wartość, ale częściej niż o sobie myślimy o innych.

Jakość
Wierzymy w jakość, która mówi sama za siebie i zyskuje uznanie na całym świecie, dzięki czemu przełożyliśmy reputację doskonałości technologicznej na powszechne zaufanie.

Jakość oznacza dla nas wyzwanie nieustannego doskonalenia, aby tworzyć najlepsze zabawki, zapewniać dzieciom najlepszą zabawę i być najlepszym partnerem w biznesie i członkiem społeczności.

Jak robione są klocki LEGO?

Wszystko zaczyna się od malutkich kawałeczków plastiku w różnych kolorach, które nazywamy granulkami. Ciężarówki z przyczepami wypełnionymi kolorowymi granulkami wjeżdżają do fabryki LEGO, gdzie ogromne węże zasysają je, a następnie transportują do potężnych metalowych silosów, wysokich na trzy piętra. W hali produkcyjnej znajduje się 14 silosów, z których każdy może pomieścić do 33 ton granulek. Plastikowe granulki z silosów transportowane są następnie przez rury do wtryskarek.

Wtryskarki podgrzewają granulki do około 230°C. W ten sposób uzyskana plastikowa masa wtłaczana jest do małych, metalowych form, wydrążonych w kształcie klocków LEGO. Formy wyglądają jak bardziej skomplikowane wersje pojemników na kostki lodu, które mogą Państwo znaleźć w swojej zamrażarce. Wtryskarki z ogromną siłą kilku setek ton wyciskają masę granulek, tworząc klocki o precyzyjnych wymiarach. Następnie klocki są chłodzone i wyrzucane z maszyny, co trwa około 10 sekund.

Z uwagi na niebezpieczne warunki pracy i wymóg wyjątkowej precyzji, proces produkcji jest prawie całkowicie zautomatyzowany. Gotowe klocki lądują na taśmie podajnika, a następnie w pudełkach. Po zapełnieniu pudełka wtryskarka wysyła sygnał radiowy do jednego z automatycznych wózków, patrolujących halę. Drogę wózka wyznaczają rowki, wyżłobione w podłodze fabryki. Wózek przenosi pudełka na inną taśmę, która przewozi je do następnego etapu produkcji.

Czym byłyby nasze klocki bez różnych wyjątkowych szczegółów i zdobień? Następny etap procesu produkcji naszych klocków odbywa się w halach montażowych, gdzie montowane są klocki składające się z wielu elementów i gdzie na klocki nanoszone są nadruki. Ogromna drukarka nanosi na klocki twarze, panele kontrolne, numery, słowa i inne ozdoby. Niektóre klocki LEGO, np. nogi minifigurek, składają się z kilku elementów. Tego rodzaju klocki składane są w całość przez maszyny, które przy użyciu odpowiedniej siły, zachowują doskonałą precyzję.

Etap końcowy produkcji polega na skompletowaniu zestawów klocków LEGO. Zestawy często składają się z setek różnych klocków, dlatego proces pakowania musi przebiegać szybko i precyzyjnie. Przenośnik taśmowy przesuwa pojemniki zwane kasetami pod specjalnymi koszami. W każdym z koszy znajdują się klocki innego rodzaju. Kosze otwierają się i zamykają tak, aby do każdej kasety wpadła odpowiednia ilość klocków. Proces produkcyjny kończą pakowacze, którzy składają pudełka, wkładają do nich instrukcje budowania, dodatkowe klocki i sprawdzają, czy maszyny nie popełniły błędów.

 

 

Źródło: lego.com

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium