do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytanie?
Wolisz kupić przez telefon?
+42 689 83 33
LEGO Technic - zabawa i technika 0
LEGO Technic - zabawa i technika

W tym roku Lego Technic obchodzi czterdziestą rocznicę istnienia na rynku. To bardzo dużo czasu. Co prawda idee związane z serią Lego Technic sięgają swoich początków nawet roku 1970, ale dopiero siedem lat później zaczęto je sprzedawać. To pokazuje, jak głęboko przemyślany jest proces tworzenia jakichkolwiek modeli w Lego Technic. Od początku seria skupiała się na samochodach. W końcu kto nie docenia tych maszyn? Inżynierowie myśleli o budowaniu maszyn większych przy jednoczesnym użyciu mniejszych części. Jednak grawitacja była nieubłagana. Wyginały się one pod własnym ciężarem. W końcu w produkcji użyto nowych części i tak powstały bardziej współczesne wersje modeli Lego Technic.

Większe wyzwanie to większa radość!

Samo budowanie modeli Lego Technic jest niezwykłą frajdą dla naszego dziecka. Poziom ich skomplikowania sprawia, że po ukończeniu budowy czuje ono dużą satysfakcję. Kolejną zaletą serii Lego Technic jest fakt, że jej części można często łączyć z innymi standardowymi zestawami firmy Lego. Nasze dziecko może połączyć swoje starsze zestawy z nowymi Lego Technic i uzyskać w ten sposób nowe budowle i pojazdy o większym skomplikowaniu konstrukcji. Zestawy Lego Technic są świetnym krokiem naprzód dla naszego dorastającego dziecka. Niektóre modele można kupować już siedmiolatkom. Dzieci są niezwykle inteligentne. Wystarczy im zaufać i otoczyć ich życie środowiskiem pełnym miłości i przydatnej wiedzy. Wszędzie gdzie nauka będzie odbywała się w sposób atrakcyjny dla ich umysłów, możemy być pewni, że wiele się nauczą.Zabawa jest bardzo atrakcyjną formą nauki. Nawet dorośli w ten sposób uczą się szybciej niż innymi standardowymi metodami. W modelach Lego Technic często stara się odwzorować realne mechanizmy służące we współczesnych pojazdach. Są więc części naśladujące cylindry silnika. Pracujące tłoki są miłe dla oka. Są systemy przekładni zębatych i systemy elektroniczne. Tak jest! Niektóre modele z serii Lego Technic można zdalnie kierować. Jeżeli rodzic buduje zestaw z dzieckiem, może przy okazji wytłumaczyć mu, jak działają jego realne odpowiedniki. Wszyscy wiemy, że lepiej jest trzymać w ręku miniaturkę jakiejś omawianej maszyny niż słuchać o niej tylko wykładu. Przyjrzyjmy się kilku popularnym modelom z serii

Lego Technic - duży wybór modeli

Najprostsze modele Lego Technic są zbudowane z mniejszej ilości elementów. Istnieją bowiem modele podobnych rodzajów pojazdów, ale o różnym skomplikowaniu konstrukcji. I tak możemy kupić na początek naszemu dziecku model mało skomplikowany. Jeżeli nie będzie dla niego problemem bawienie się tymi częściami, to może warto będzie kupić trudniejszy zestaw w przyszłości. Dzieciaki są bardzo sprytne i często nauczą się posługiwać danymi elementami, szybciej niż nam się wydaje. Jednym z prostszych zestawów będzie mały pojazd terenowy policji 4x4. Samochód ten wygląda atrakcyjnie i jednocześnie jest na tyle prosty konstrukcyjnie, że nawet siedmiolatek może próbować go złożyć. Jak to jest w przypadku klocków Lego i seria Technic oferuje małym modelarzom alternatywną konstrukcję. W tym przypadku będzie to szybki samochód wyścigowy. Zestaw ma jedną bardzo ciekawą funkcję dodatkową. Mianowicie posiada napęd, który nasze dziecko ładuje odrobiną siły własnych rąk. Wystarczy model przeciągnąć wstecz po podłożu, a jego mechanizm skumuluje moc potrzebną do szybkiej jazdy do przodu. To prosty i funkcjonalny dodatek dla niektórych modeli z serii Lego Technic.Przejdźmy do innych zestawów. Przykładem bardziej skomplikowanego modelu może być piękny lego statek badawczy. Ma on na swoim pokładzie wiele przydatnych systemów. W przedniej części oceanicznego odkrywcy znajduje się lądowisko dla śmigłowców. Spocznie na nim śmigłowiec, który sam w sobie jest małym mechanicznym cudem. Składa się z wielu elementów, którymi można poruszać. W środkowej części statku znajduje się mostek dowodzenia i kwatery. Całość tego kompleksu jest pięknie rozbudowana. Jest użytych wiele części przypominających realne systemy, jakie mają okręty. Jest maszt radiowy, reflektory i wiele innych elementów. Tylna część statku to dźwig, który wyciąga batyskaf z wody. Linkę zakończoną hakiem można zwijać i rozwijać. Batyskaf to osobny temat. To niezwykle atrakcyjnie prezentująca się mała łódź podwodna. Ma swoje małe zbiorniki balistyczne, pięknie wyglądającą kabinę operatora i zestaw ruchomych ramion mechanicznych. W końcu na dnie morza mogą być one bardzo przydatne. Kto wie jakie skarby nasze dziecko odkryje?

Wyzwanie nawet dla dorosłych budowniczych

Przykładem modelu o jeszcze wyższym poziomie trudności jest koparka z mechanizmami naśladującymi systemy pneumatyczne. Zapewne nie jeden tata bez instrukcji budowania takiego modelu usiadłby bezradnie wpatrzony w opakowanie. Ramię koparki z własnym systemem naśladującym hydraulikę i wieloma innymi funkcjami będzie wyzwaniem nawet dla dojrzałego budowniczego. Kupno takiego zestawu to długi czas spędzony na samej budowie, ale dla ojca i syna zawsze jest to czas bezcenny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium