do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytanie?
Wolisz kupić przez telefon?
+42 689 83 33
LEGO Super Heroes - czyli dzień z kalendarza super bohatera 0
LEGO Super Heroes - czyli dzień z kalendarza super bohatera

Lego Super bohaterowie są idolami niejednego dziecka i nastolatka. Bo kto nie chciałby mieć siły i nowoczesnych narzędzi, jakimi dysponuje Batman? Kto nie lubi Spider-Mana z jego super zręcznością, refleksem i pajęczymi zmysłami? No i oczywiście Superman, czy ktoś nie zna tej postaci? Firma Lego nie mogła postąpić inaczej i wypuściła na rynek całą serię o superbohaterach. Teraz nasze dziecko może wcielić się w ulubionego obrońcę ludzkości.

Lekcja pierwsza - superbohater pomaga innym w potrzebie

To oczywisty wniosek, który nasuwa się po obejrzeniu jednego z filmów z tego gatunku. Nasze dziecko z pewnością z tego faktu skorzysta i nie omieszka przy okazji stoczyć ciekawą bitwę z siłami ciemności. Lego Batman ma słabość do walki z szaleńcami, którzy chcą opanować jego ukochane Gotham City. Asylum dla szalonych złoczyńców zostało przez nich przejęte i teraz gangi znów chcą rządzić miastem. Bezbronni ludzie mogą znów ucierpieć! Jednak nie są sami w potrzebie. Gangsterów powstrzyma dzielny Mroczny Rycerz. Nie będzie to łatwe, bo szaleńcy są świetnie wyposażeni. Mają ze sobą wszystkie możliwe sprzęty, które służyły kiedyś jako przydatne na co dzień narzędzia. I tak pan Pingwin ma swoją parasolkę i bardzo lubi jeść rybki. Joker ma swój szaleńczy uśmiech, a w jego rękach żadne narzędzie nie spełnia oryginalnej funkcji. Strach na wróble złowrogo spogląda na nas spod jego charakterystycznego kapelusza. Nasze dziecko na pewno zrobi z nimi porządek.Batman w swoich przygodach nie będzie sam. Pomaga mu Robin, który zręcznie schwyta każdego bandziora. Asylum to spory zestaw. Z zewnątrz budynek wygląda imponująco. Ma różne szczegóły architektury, które są przyjemne dla oka. Całość wykonana jest w kolorystyce i stylistyce nieco upiornej. W końcu świat Batmana taki właśnie jest. Budynek ma wewnątrz wiele sal. Zaczynając od lewej strony, widzimy pomieszczenie dla gości odwiedzających przestępcę. Dwie osoby oddziela gruba pancerna szyba, a do rozmowy używa się charakterystycznej słuchawki telefonicznej. Poniżej jest kuchnia. Są w niej sterty naczyń i różnych opakowań z dodatkami do jedzenia. Dalej na prawo widzimy cele dla bandytów. Są przeszklone, a my widzimy antybohaterów w środku. Tuż nad nimi jest stanowisko dla strażnika. Gdy więzień opuszcza swoją celę, reflektor oświetla jego sylwetkę. Tak na wszelki wypadek by strażnik nie zgubił go z oczu. Nasza pociecha nie omieszka nie zauważyć tej funkcji. To było lewe skrzydło budynku.

Lekcja druga - zło nigdy nie śpi

Centralna część kompleksu jest także spektakularna. Na samym dole znajduje się skaner ochrony dla więźniów ośrodka. Warto sprawdzić bandytę. Kto wie? Może zdążył coś ukryć w kieszeni? Za nim znajduje się główne wejście do kompleksu. Wielkie wrota przypominają, że nie jest to jedynie mały ośrodek na uboczu miasta. Zaraz nad nimi znajduje się pomieszczenie monitoringu. W nim strażnik na bieżąco sprawdza, co robią inni więźniowie. To szczególnie niebezpieczne gagatki. Sam Batman miał wielką trudność, by ich wszystkich schwytać. Prawe skrzydło budynku to kolejne cele i balkon dla strażnika z reflektorem. Całkiem po prawej stronie tego skrzydła znajduje się pokój badań, w którym prowadzona jest terapia dla oszalałych przeciwników Batmana. Chyba nawet nasze dziecko będzie wątpić, czy Joker wróci na dobrą drogę w życiu. W przypadku, gdyby pozostał w ośrodku dłużej, czeka go wiele chwil w pralni poniżej gabinetu pani doktor. W końcu tak duży ośrodek musi mieć pralnię dla swoich licznych więźniów. To jednak nie koniec atrakcji. Na zewnątrz znajduje się bardzo wysoka wieża strażnicza. U jej podnóża umieszczona jest tablica do gry w koszykówkę. To zapewne część placu, na którym więźniowie będą mogli kilkadziesiąt minut dziennie rozprostować swoje nogi. Strażnik na szczycie tej wieży powinien być bardzo ostrożny. Nasze dziecko najlepiej wie, jak antybohaterowie łatwo mogą uciec z tego zakładu.

Lekcja trzecia - superbohater nie działa samW filmach z tej serii często pojawia się motyw współdziałania superbohaterów. Do kupienia dla naszej pociechy są inne zestawy, które mają w sobie takie postacie jak Lego Spider-Man i Lego Superman. Każdy z nich nawiązuje albo do maszyn, jakie oni posiadają albo do miejsc, które zostały pokazane w filmie. Tak samo w każdym zestawie dodani zostają antybohaterowie i ich maszyny. Możliwości łączenia tych zestawów są nieograniczone. Walory edukacyjne takich zestawów są oczywiste. Każde zło zostanie w końcu ukarane. Dzieciaki kochają takie historie. Dziecko chce czerpać całymi garściami z siły superbohaterów. Przecież nie tylko pokonują oni szalonych gangsterów, ale pomagają wielu ludziom. Seria Lego o superbohaterach to przyjemna alternatywa dla innych równoległych zestawów. Nasze dziecko może spędzić wiele przyjemnych godzin na zabawie w ich świecie. Oczywiście każdy z tych zestawów może przebudować ono na własne życzenie. Wtedy na przykład, zamiast Asylum będzie mogło stworzyć dom, który napadli rabusie. Sami nieraz będziemy zaskoczeni pomysłami, jakie ma nasze dziecko. Zabawa klockami Lego pomoże mu je urzeczywistnić.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium