do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytanie?
Wolisz kupić przez telefon?
+42 689 83 33
LEGO Roboty - mityczny świat 0
LEGO Roboty - mityczny świat

Klocki Lego to zabawka, bez której nikt nie wyobraża sobie dzieciństwa, a niektórzy także dorosłego życia. Ta najbardziej kojarzona na świecie marka zabawek stanowi symbol współczesnej kultury. Kiedyś cieszyło po prostu zdobycie nawet najmniejszego zestawu Lego, dziś popyt na te klocki w dużej mierze kształtuje kolekcjonerskie zacięcie miłośników Lego. Szczególnym zainteresowaniem zarówno zwykłych nabywców, jak i pasjonatów kolekcjonujących Lego cieszą się kolekcje tematyczne. Jedną z nich, będącą zarazem najbardziej rozbudowaną linią zabawek, jest Lego Bionicle. Co kryje się pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą? I czemu seria ta zawdzięcza ogromną popularność na całym świecie?

Lego Roboty – mitologiczne inspiracje

Lego Bionicle czyli lego robot to skrót od wyrażenia Biomechanical (ang. biomechaniczna) chronicle (ang. kronika). Nazwa ta doskonale oddaje charakter całej serii. Inspirowana mitologią polinezyjską, wprowadza w świat biomechanicznych postaci i masek posiadających różne moce. Chcąc powtórzyć sukces Lego Star Wars, jednak bez znacznych finansowych obciążeń licencyjnych, Lego pod koniec lat 90 – tych wykreowało zupełnie nową gamę postaci. Inspirowana poprzednimi seriami Lego Technic - Slizer i RoboRiders, Bionicle porusza odwieczny dylemat walki dobra ze złem. Całkowita realizacja projektu miała miejsce już w 1999 roku, jednak dopiero w 2001 roku zostały wydane pierwsze zestawy. Zabawki z tej serii produkowane były w latach 2001 – 2010 i produkowane są obecnie, od 2015 roku.

Co obejmuje linia Bionicle?

lego-bionicle-kamienna-istota

Ta niezwykle rozbudowana seria zabawek oferuje m. in. 3 serie książek i komiksów: - Seria 1: Bionicle Chronicles - Seria 2: Bionicle Adventures - Seria 3: Bionicle Legends - Przewodnik Makuty po wszechświecie - Przewodnik Mata nui po Bara Magna Lego Bionicles to także gry komputerowe Bionicle The Game oraz Bionicle heroes, a także szereg filmowych opowieści, które zebrane są na czterech wydawnictwach DVD. Pierwsze z nich to Bionicle Maska Światła z 2003 roku, potem Bionicle 2: Legendy Metru Nui z roku 2004. Kolejne perypetie przedstawione zostały w produkcjach Bionicle 3: W sieci mroku z 2005 oraz Bionicle: Odrodzenie Legendy z 2009 roku. Oczywiście Lego Bionicle to także ogrom postaci i zestawów, dzięki którym z najmniejszymi szczegółami odwzorować można fascynującą rzeczywistość odległych wszechświatów i zagadkowych planet. Chcesz poznać ten mistyczny świat? Z Lego przeżyjesz niezapomnianą przygodę!

Lego Bionicle – wciągająca historia

lego-bionicle

Fabuła Lego Bionicle opiera się na walce zacnych Matoran z władcą cieni Makuta oraz jego synami . Ta wciągająca i bardzo rozbudowana historia rozpoczyna się od walki sześciu bohaterów ze złym Makutą o przebudzenie Wielkiego Ducha Mata Nui. Każda z wykreowanych postaci wyposażona była w maskę oraz broń, ponadto posiadała funkcje umożliwiającą aktywną rywalizację z mrocznymi przeciwnikami. Celem walki było stracenie maski przeciwnika. Z czasem pojawiła się grupa kolejnych przeciwników – Bhrok, którzy a następnie przerażających Rahkshi, nazywanych dziećmi Makuty. Dalsze perypetie obejmowały m. in. ratowanie Wielkiego Ducha Mata Nui poprzez dobycie Maski Życia. Najnowsza historia lego roboty jest ściśle związana z wyspą Okoto, gdzie najważniejszym zadaniem jest zdobycie Masek Mocy. Dalsze losy wyspy i uratowanie jej od zagłady leży w rękach szóstki niezwykłych bohaterów. Gali Władczyni Wody wyposażona jest w harpun, srebrnego Pająka Śmierci oraz Złotą Maskę Wody. Może zrzucić maskę, poruszyć prawą ręką oraz obsługiwać harpun. Lewa Władca Dżungli posiada dwa topory, niebieskiego Pająka Śmierci oraz Złotą Maskę Dżungli. Posiada moc poruszania obiema rękami oraz przekształcania toporów w miecze i x-szybowiec. Kopaka Władca Lodu operuje Złotą Maską Lodu oraz tarczą, którą można przebudować w narty. Onua Władca Ziemi zaskakuje transformacją młota w dwie łopaty do kopania oraz bardzo ruchomymi kończynami, co nadaje całej postaci niezwykłej mobilności. Pohatu Władca Skał posiada dwa bumerangi umożliwiając toczenie boju o Złotą Maskę Kamienia. Natomiast Tahu Władca Ognia dzierży w dłoniach srebrne ostrza zaś na plecach ulokowane ma Złote Miecze. Te i wiele innych postaci na przestrzeni lat dostępnych było i nadal jest w zestawach Lego. Początkowa koncepcja zakładała realizację małych zestawów w pudełkach oraz dużych setów także w pudełkach, a ponadto zestawów średnich w plastikowych kanistrach. Taki format zachowany jest do dziś. Wszystkie zestawy zawierały kilkadziesiąt elementów i wymagały samodzielnego konstruowania postaci. Mobilne rozwiązania w zakresie ruchu postaci i ich dodatkowych funkcji, np. zrzucania masek z twarzy, nadawały całości realnego i dynamicznego charakteru. Dzięki temu barwna rzeczywistość Bionicle, wykreowana przez książki, gry, filmy oraz unikatowe zestawy klocków, umożliwia podróż w zupełnie inną, zaskakującą i nieznaną rzeczywistość. Nie dziwi zatem reaktywacja kolekcji po kilkuletniej przerwie. Ostatecznie Lego Bionicle to grubo ponad setka zestawów, co stanowi nie lada wyzwanie dla kolekcjonerów. Ale też nie lada frajdę, gdy wyposażeni w taki oręż kreują historie nie z tego świata – świata Bionicle.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium