do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytanie?
Wolisz kupić przez telefon?
+42 689 83 33
LEGO DUPLO - zabawa i rozwój dla najmłodszych 0
LEGO DUPLO - zabawa i rozwój dla najmłodszych

Klocki są tym rodzajem zabawek, które są szczególnie przyjazne rozwojowi dzieci. Dziecko zapoznając się z wieloma dużymi elementami zestawu klocków, uczy się je odróżniać od siebie i ćwiczy swoją wyobraźnię. I robi to, mając przy tym wiele frajdy! W końcu klocki DUPLO można składać na wiele różnych sposobów. Ponadto dziecko poprzez zabawę różnymi zestawami tematycznymi klocków uczy się rozpoznawać i wcielać w liczne znane i przydatne role społeczne. Inaczej będzie wyglądała zabawa naszej córeczki zestawem z domkiem jednorodzinnym, a inaczej będzie bawił się chłopiec, próbując wybudować remizę strażacką, w której na akcje czekać będą jego dzielni strażacy. Właśnie takie bogate i różnorodne zestawy klocków dla dzieci (najczęściej między drugim a szóstym rokiem życia) w swojej ofercie ma Lego duplo.

Domek dla rodziny i radość wspólnych chwil w świecie klocków

Dom Duplo

Jednym z popularniejszych wśród dziewczynek zestawów Lego duplo jest domek rodzinny. Domek ma kilka pięter i ma wiele elementów w kolorze różowym. Nasza córeczka może pod naszym czujnym okiem spróbować zbudować go sama i tak wymodelować wnętrze i kształt domku jak sama uzna za słuszne. W środku znajduje się całe potrzebne w realnym domu wyposażenie. Wśród innych klocków możemy znaleźć wannę, zlew, wc, kuchnię z pomysłowo umiejscowioną nalepką przedstawiającą naczynia. Są też łóżka i przytulne kołdry. W domu mieszka mama, tata i ich córeczka, a także czarny sympatycznie prezentujący się kotek. Ich buzie są szczęśliwe. Zapewne dlatego, że każdego dnia mogą wystawić ze środka domku krzesełka i stolik na zewnątrz i cieszyć się słoneczną pogodą. To wstęp do jednego z niezliczonych scenariuszów zabawy tym zestawem, zwłaszcza że Ilość klocków i rekwizytów jest spora. Do taty może przyjść paczka. Mama może przyrządzić pyszny obiad. Kotek może nabroić na poddaszu. Nasza córeczka na pewno wpadnie na niezliczoną ilość własnych pomysłów, które bardzo nas zaskoczą, gdy będziemy z nią spędzać czas. Trzeba dodać, że taki zestaw jest sporych rozmiarów. Może idealnie nadawać się jako domek także dla innych zabawek. Dziecko z łatwością będzie mogło układać wewnątrz domku wszelkie elementy według swojego gustu. Taka wielka elastyczność to wiele godzin spędzonych na ćwiczeniu podstawowych zdolności manualnych poprzez radosną zabawę. Możemy bawić się wspólnie z naszą córeczką i przy okazji przekazywać jej przydatne informacje. Na przykład, że niebezpiecznie dla dziewczynki jest wchodzić na dach. Lub, że po skorzystaniu z kuchni, należy ją wyłączyć. Walorów edukacyjnych jest niezmiernie wiele. Nasza córeczka będzie ćwiczyła się w roli przyszłej mamy i według własnego upodobania i wyobraźni, wpływać będzie na życie rodzinki w domku Lego duplo. Alternatywnie, co ciekawego możemy kupić naszemu synkowi?

Chłopcy lubią wyzwania

Duplo wóz strazacki

A cóż może być bardziej ekscytującego dla chłopca, niż możliwość wcielenia się w postać, którą zawsze wskazuje mu się jako bohaterską i przydatną dla wszystkich? Strażacy mają ciężką i odpowiedzialną pracę, wie o tym tata i wie o tym mama, ale małego chłopca to nie zniechęci przed zanurzeniem się w świat męskich zawodów. To on pragnie być tym który jedzie na ratunek rodzince z kotkiem, uwięzionej w różowym domku. Chce, aby wszyscy zdrowi i cali wrócili do swoich ulubionych zajęć, a on w poczuciu dobrze spełnionej pracy będzie mógł wrócić do swojej remizy. Tutaj dla naszego synka zaczyna się lekcja, że strażacy to nie tylko widowiskowe akcje ratunkowe. To także codzienność w remizie. Lego duplo Remiza jest idealnym polem dla jednoczesnej zabawy i zrozumienia podstawach elementów w jej konstrukcji oraz tego, jak działają. Strażacy na co dzień muszą dbać o swój wóz strażacki, a także ekwipunek. Bez niego, akcja może zakończyć się niepowodzeniem. To taka mała nauka sumienności i odpowiedzialności dla naszej pociechy. W zabawie z taką remiza strażacką ukrytych jest wiele wspaniałych lekcji dla naszego przyszłego strażaka. Dziecko ucząc się na modelach, może szybko poznać, że pewne rozwiązania będą pasowały lepiej niż inne. Na przykład dostanie się na piętro domku, będzie szybsze z użyciem drabiny. Albo, że zjeżdżalnia w remizie jest bardzo szybką drogą dla strażaków na parter budynku. Wyposażenie remizy jest bardzo bogate. Jest zestaw węży gaśniczych, topór strażacki oraz piękna funkcjonalna brama, którą trzeba otworzyć, gdy wóz wyjeżdża na akcję. Górne piętro w remizie to swoiste centrum dowodzenia. Za biurkiem siedzi LEGO strażak dyżurny, a przed sobą ma komputer. Gdy jest potrzeba, by ruszyć w akcję, na szczycie remizy jest klocek, który przedstawia dzwonek alarmowy. Nasz synek szybko pokocha ten zestaw. W remizie zawsze jest co robić, ale największy rarytas to wóz strażacki. Wóz jest w pełni funkcjonalny. Nasi strażacy korzystać mogą z węża gaśniczego zamontowanego do cysterny lub z hydrantu, niedaleko miejsca akcji. Ciekawostką jest to, że płomienie "udają" ciekawie ucharakteryzowane klocki. Nasze dziecko może ustawić je obok lub połączyć z innym zestawem. Dzięki temu zyska jeszcze więcej możliwości zabawy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium