do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytanie?
Wolisz kupić przez telefon?
+42 689 83 33
LEGO DUPLO - odkryjmy świat dzięki klockom 0
LEGO DUPLO - odkryjmy świat dzięki klockom

klocki lego duplo


Nasze pociechy to nieskończone wulkany energii. Wszędzie jest ich pełno i trudno niekiedy za nimi nadążyć. Wielu sprytnych rodziców odkryło, że istnieje idealny sposób na załatwienie sobie kilkudziesięciu minut spoczynku w towarzystwie ich hiperaktywnych dzieci. Jak dać sobie, chociaż godzinę na spoczynek w jednym miejscu z takim uczącym się biegać urwiskiem? Jednym z takich magicznych sposobów są odpowiednie zabawki i ciekawa dla umysłu dziecka interakcja. Nie każdy maluch sam ułoży odpowiednio układankę czy klocki, ale co innego robić to w towarzystwie rodzica! Przecież to ogromna frajda wcisnąć kilka elementów tam, gdzie nie powinny się znaleźć. Wie o tym każda mama i tata, którzy nieraz nie mogą z tego powodu powstrzymać uśmiechu. Zabawa klockami z serii Lego duplo jest idealnym sposobem, aby połączyć zabawę z informacjami, które będą przydatne dla dopiero poznającego świat dziecka. Tym bardziej, jeżeli zestawy tych klocków są tematycznie związane z podróżami do około świata. Krainy opisywane w tym krótkim artykule są częścią jednego lub kilku osobnych zestawów. Będą się one różniły niektórymi klockami, ale tematyka jest taka sama.

Dokoła świata - odkrywajmy nowe krainy!

Lego duplo przygotowało serię zestawów klocków opowiadających własne ciekawe historie z różnych części świata. Te zestawy dla prawdziwych odkrywców są niezwykle zróżnicowane. Zapoznajmy za ich pomocą naszą pociechę z pełną niebezpieczeństw oraz ciekawych stworzeń dżunglą, odwiedźmy wspólnie z dzieckiem typową europejską krainę lasów, rzek i jezior, mroźną Arktykę oraz gorącą afrykańską sawannę. Jednak po kolei.

klocki lego duplo dżungla
Lego Dżungla
to nie przelewki. To tajemniczy obcy świat dla dorosłego człowieka a co dopiero dla dziecka. Jeżeli zdecydujemy się na zakup tego zestawu, w jego ramach otrzymamy między innymi piękne figurki zwierząt i fascynujące oryginalne otoczenie. Między innymi jest to piękna starożytna świątynia pełna nieodkrytych skarbów, którą podziwiać nasze dziecko może z samolotu (też będącego częścią zestawu). Podobnie prezentuje się zestaw z pandą w roli głównej (jest w nim azjatycka świątynia porośnięta lasem bambusowym). Ponadto niedaleko jest drewniana kładka. Tutaj znów możemy wyjaśnić dziecku, że niekoniecznie dobrym pomysłem może być samodzielne przechodzenie po niestabilnym pomoście (kładką można kręcić). Dziecko może uczyć się, że z zachowaniem odpowiedniego dystansu i przy użyciu odpowiednich narzędzi (aparat fotograficzny, łódź, samolot) można bezpiecznie poznawać świat. I to bez utraty uczucia fascynacji nim. W dżungli widzimy też fikuśną małpkę, która goni pięknego motyla. Między drzewami przemykają sylwetki słonicy, słoniątka i tygrysa. Kraina znanych nam rzek, jezior i lasów to klasyk. Na pierwszym planie mamy pana zajętego pracą w lesie. Mieszka on we własnym domku a w codziennych obowiązkach posługuje się łodzią i innymi narzędziami. Obserwują go ciekawskie zwierzęta lasu.

Dalekie lądy w zasięgu ręki z Lego duplo

lego łódź
Lego Arktyka
nie wydaje się na pierwszy rzut oka ciekawym miejscem na wyprawę. Co tam możemy zobaczyć? Góry lodu i śnieżne pustkowia prawda? Tutaj zaczyna się znów rola pokazującego świat kochającego rodzica. Możemy wskazać naszemu dziecku, że nawet w tak odległym zakątku świata życie w pełni biegnie swoja własną drogą. Zwłaszcza w przypadku zestawu oddzielnego, który ma więcej funkcji i zwierzaków. W krainie północnych wód nie raz spotkać można potężne ssaki morskie, czyli wieloryby. Zestaw arktyczny świetnie oddaje ich naturę. Można na ich grzbiecie zamontować klocek przedstawiający fontannę wodną, a do ich wielkiej paszczy można wsunąć klocek przedstawiający plankton morski. Czegóż więcej potrzeba by zapoznać naszego malucha z tymi łagodnymi olbrzymami? Ponadto czas umila nam wędka i kajak będący na wyposażeniu miłego pana Eskimosa. Jednak nie wszystko jest takie beztroskie. Do naszego igloo może zostać zwabiony zapachem gotowanych ryb niedźwiedź polarny. Dostępny jest też podobny zestaw o takiej samej tematyce. Jest on częścią dużego zestawu z czterema krainami. W nim pan Eskimos wolnym czasie będzie mógł robić zdjęcia wielorybowi i dwóm ciekawskim pingwinom, które bawią się na lodowej zjeżdżalni. Dosyć zimnej Arktyki, udajmy się do gorącej afrykańskiej sawanny. Zestaw z sawanną jest bardzo bogaty w zwierzęta, które licznie chcą schronić się przed upałem w cieniu małego pagórka i drzewa. Niestety nie będzie to dla nich łatwe. Pagórek ma ukrytą jaskinię, a jej wnętrze zamieszkują już lwy. Miejscowy członek afrykańskiego plemienia, hipopotam i dwie zebry będą musiały zadowolić się jakimś innym miejscem i unikać wejścia do jaskini. Na przykładzie tych modeli możemy świetnie pokazać dziecku, jakie interakcje mają między sobą zwierzęta w realnym świecie. Pan z Afryki za nic w świecie nie powinien zbliżać się do jaskini ani też nie powinien podchodzić zbyt blisko wielkich dzikich zwierząt takich jak hipopotamy. Możemy nauczyć nasze dziecko, że radość z otaczającego je świata powinna być połączona z mądrym dystansem i pamięcią o własnym bezpieczeństwie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium