do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytanie?
Wolisz kupić przez telefon?
+42 689 83 33
LEGO Creator - ciekawe zestawy klocków 0
LEGO City - bohaterowie i odkrywcy

Firma Lego znana jest ze swojego kreatywnego podejścia. Nie inaczej mogło być w wypadku serii klocków Lego Creator. Na pierwszy rzut oka ta seria jak gdyby wyróżnia się na tle innych standardowych zestawów. Wydaje się, że cechuje ją większa szczegółowość modeli budynków czy maszyn. Zdania niektórych wskazują, że to jedna z najpiękniejszych serii klocków Lego. Przyjrzymy się jakiemuś większemu zestawowi. Może zachęceni sami znajdziemy jakiś zestaw idealny dla naszego dziecka?

Radość tworzenia własnego świata

Lego Creator plac zgromadzeń jest dużym zestawem. Przypomina on trochę rozbudowany domek dla lalek. Na gotowe dzieło można wciąż patrzeć z podziwem i nie sposób od niego oderwać wzroku. LEGO Budynki placu są bardzo starannie wykończone. Wewnątrz budynku po lewej stronie placu mamy świetnie wyposażoną kawiarenkę z tarasem. Jest charakterystycznie umeblowana. Środkową część zajmuje bar z kasą. Przy oknach są miejsca dla gości, którzy mogą oglądać przy filiżance kawy ruch na ulicy. Jeżeli pogoda będzie sprzyjać nasze dziecko może pokierować swoją postać na taras, gdzie przyjemnie spędzi czas na świeżym powietrzu. Pierwsze piętro tego samego budynku to sklep muzyczny. W środku bohater prowadzony przez naszą pociechę znajdzie różne instrumenty muzyczne. W sklepie kupić można różne gitary czy perkusję. Jest to mały, ale bardzo ładny sklepik z dobrym widokiem na resztę placu. Drugie piętro tego samego budynku to pokój ćwiczeń przyszłego wielkiego pianisty. W środku jest bardzo zgrabne pianino, a na ścianie zamocowane jest lustro. Pokój ten ma chyba najlepszy widok na całą okolicę. Na pewno nasze dziecko spróbuje zagospodarować go w inny, dowolny sposób. Na pierwszym planie w centrum placu widzimy przepiękną fontannę. Umiejętnie dobrane części dają iluzję, że fontanna jest pełna tryskającej wody. Bez niej plac nie byłby tak atrakcyjny. Każdy chyba lubi, jeżeli plac miejski ma ładne elementy ozdobne, które cieszą oczy. Tuż za fontanną na parterze znajduje się kwiaciarnia. Jak na kwiaciarnię przystało tak na zewnątrz sklepu, jak i wewnątrz pełno jest kwiatów. Zakupy umila kupującym przyjazna, ale gadatliwa tropikalna papuga. Sklep ma własną kasę, a tuż nad jego wejściem umieszczone są duże róże. Sugerują one z daleka, co można tutaj nabyć. Ponad kwiaciarnią mieści się studio fotograficzne. W środku stoi piękny zabytkowy nieco model aparatu fotograficznego. Na ścianie jest charakterystyczna ścianka, przy której pozować może jakiś potrzebujący zdjęcia bohater. Tuż nad studiem fotograficznym znajduje się prywatne mieszkanie. Jest małe, ale przytulne. Ma krzesła, stół i kilka przydatnych na co dzień narzędzi kuchennych.
sklep lego creator

Sklep po prawej stronie placu na parterze to cukiernia. W środku zobaczyć możemy różne wypieki, ciasteczka, a nawet lody. W oknie skierowanym na ulicę stoi duży tort, który ma reklamować możliwości cukierni. Poza tym wewnątrz sklepu mieści się piec, w którym można przygotować kolejne specjały. Na zewnątrz cukiernia jest równie atrakcyjna. Przy dużych szybach wystawowych wiszą gustowne lampy. Najwidoczniej otwarta jest do późnych godzin. Nad nią mieści się zakład dentystyczny. Cóż za zbieg okoliczności! Możemy przy okazji, wyjaśnić naszemu dziecku, że spożywanie dużej ilości cukru zakończy się wizytą w takim gabinecie. Gabinet jest świetnie wyposażony. Ma wygodny fotel dla pacjenta. Pełno jest dookoła różnych narzędzi dentystycznych. Jego kolorystyka jest typowa dla tego typu miejsc. Łagodne pastele z pewnością wpłyną uspokajająco na pacjenta. Zaraz nad gabinetem dentystycznym mieści się pracownia artystyczna. Pełno w niej wszelkich prac grafika, który w wolnej chwili może odpocząć na gustownej czerwonej kanapie. Jego warsztat pełen jest klocków przypominających farby i przyrządy artystyczne. Postać prowadzona przez nasze dziecko może wykonywać wszystkie zawody związane z tymi pomieszczeniami. Może nasze dziecko samo wymyśli jakąś profesję dla swojego bohatera? W końcu zestawy Lego Creator można z powodzeniem łączyć z innymi zestawami. Na przykład z Lego City.

Lego Creator - pomysłowe rozwiązania umilające zabawę

skarby lego creator

Nie wolno zapomnieć o tym, że zestaw ten jest nie tylko wizualnie piękny. Jest też świetnie przemyślany pod względem możliwości i różnorodności zabawy naszego dziecka. Całość konstrukcji jest połączona w bardzo umiejętny sposób. Łatwo można oddzielić od siebie piętra i w rezultacie nasza córeczka będzie miała dostęp do życia bohaterów w miejscu ich pracy. Dziecko może uczyć się i symulować jak wygląda życie sprzedawczyni w kawiarni, pana dentysty, albo pana piekarza. Ilość interakcji między bohaterami jest olbrzymia. Na przykład pani kwiaciarka może mieć urodziny. Więc przyjaźniący się z nią pan artysta przejdzie się do cukierni i zakupi dla niej pyszne ciasto. Kto wie, może nawet tort! Potem razem mogą przespacerować się po placu. Swoją drogą plac ma inne dodatkowe ozdoby. Poza piękną fontanną i klimatycznymi lampami miejskimi zobaczymy starannie wykonany ozdobny chodnik. To bardzo zadbany plac zgromadzeń.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium