do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytanie?
Wolisz kupić przez telefon?
+42 689 83 33
Filmowe kolekcje LEGO 0
Filmowe kolekcje LEGO

klocki-lego-kolekcje-filmowe

LEGO to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek na świecie. Idea plastikowych klocków z modułami umożliwiającymi konstruowanie nawet najbardziej wymyślnych kompozycji, szybko przyjęła się zarówno wśród najmłodszych, jak i tych trochę starszych; w ten sposób wiele pokoleń znajduje wspólny język, podzielając fascynację klockami Lego. Założona w Danii w 1932 roku mała, rodzinna firma specjalizowała się od samego początku w produkcji klocków. Początkowo drewniane, szybko zastąpione zostały plastikowymi, a konstrukcja z niewielkimi wypustkami otworzyła nowe możliwości przed każdym konstruktorem klockowego świata. Rosnąca z roku na rok popularność pozwoliła na coraz śmielsze poczynania i wywieranie realnego wpływu na świat. Obecnie Lego to nieodłączny element popkultury, kształtujący trendy lub odpowiadający na nie. Legolandy, światowe wystawy Lego, teledyski czy seriale, gry komputerowe – to wszystko efekt wpływu na współczesną kulturę masową małych, kolorowych klocków. Tak zaczyna się historia filmowych kolekcji Lego, które stanowiły wyraz fascynacji światowym sukcesem niektórych produkcji filmowych.

Lego Star Wars – kultowa produkcja filmowa w miniaturze

klocki-lego-star-wars

Gdy w 1999 roku oczekiwano kolejnej premiery Gwiezdnych Wojen, Lego zachwyciło fanów zarówno kultowej produkcji filmowej, jak i miłośników klocków nową kolekcją, inspirowaną Star Wars. Pierwszym zestawem był X-skrzydłowiec Luke'a Skywalkera, po nim posypały się kolejne. Nieprzerwanie od kilkunasty lat Lego Star Wars nie traci na popularności, zachwycając wiernym odwzorowaniem szczegółów, mobilnymi pojazdami i figurkami światowej sławy postaci z filmu. Realistyczne skrzydłowce, sterowane komputerowo modele, np. chodzący na czterech nogach AT-AT Imperium czy wahadłowiec z ruchomymi skrzydłami – ile to radości dla dzieci, nie wspominając o ich tatusiach. Co wytrwalsi zdobyć mogli kolekcję prawie 200 zestawów, z użyciem których można odtworzyć wiele filmowych scen i odwzorować kosmiczny świat. 20 największych zestawów Lego w historii to wszystko zestawy StarWars, m. in 10134 Y - Wing Attack Starfighter z 2004 roku czy 10227 B – Wing Starfighter z 2012 roku. Szczególną gratkę stanowią limitowane, kolekcjonerskie zestawy, o ograniczonej dostępności. W 2016 roku w związku z premierą nowej części sagi: „Łotr1. Gwiezdne wojny – historie” Lego wzbogaciło kolekcję o wiele nowości, m. in. imponujący AT – ST Walker czy TIE Striker. Pierwsza połowa 2017 roku to czas premiery kolejnych perełek z serii Lego Star Wars, m. in. Y-Wing Starfighter czy TIE Striker Microfighter. A uzupełnieniem kolekcji są cztery tematyczne gry komputerowe. Lego StarWars to klasa sama w sobie, podobnie jak filmowa saga Gwiezdnych Wojen. I podobnie jak kultowe filmy, mają dużą szansę przejść do historii jako prawdziwy fenomen.

Lego Ninjago

Klocki lego ninjago

W 2011 roku pojawiły się pierwsze zestawy Lego Ninjago, czyli sześciu młodych bohaterów opanowujących starożytną sztukę walki. Cała paleta zarówno dobrych, jak i czarnych charakterów oraz scenariusze bitew odważnych Ninja z armią Skulkin pozwoliły wykreować inspirowaną kulturą japońską rzeczywistość. Zestawy były poniekąd kontynuacją serii Lego Ninja, oferowanej w latach 1998 – 2000 i obejmującej 23 zestawy. W oparciu o popularność Lego Ninjago (obecnie jest to ponad 100 zestawów), w 2011 roku stworzono amerykańsko – duński serial animowany, obejmujący obecnie ponad 60 odcinków. Po emisji serialu czas na dłuższą produkcję – na 2017 rok zapowiedziano premierę filmu na temat fabuły Lego Ninjago.

Lego Batman – ulubiony superbohater

kolekcja-klocki-lego-batman

Kolejna ściśle związana z filmem kolekcja to Lego Batman z 2006 roku. To prawdziwa gratka dla miłośników tego superbohatera. Ze szczegółami odwzorowane są wszystkie postaci oraz kultowe pojazdy. Warto wspomnieć chociażby Jokera, Batgirl, komisarza Gordona czy Pingwina. Azyl Arkham, pojazd Pingwina, Batmobil czy Lowrider Jokera zapierają dech w piersiach. A uwieńczeniem tej niezwykłej kolekcji jest film Lego Batman. Pierwszą tego typu produkcją filmową był film z 2014 roku – Lego Przygoda, który odniósł światowy sukces. Ten zaskakujący film zebrał doskonałe recenzje i cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów w każdym wieku. Obecnie monopol na produkcję wielkoekranową ma Batman – kultowy bohater, który znów musi uratować Gotham. Tak oto duński producent zabawek kreuje współczesną kulturę, lub odpowiada na nią oryginalnymi kolekcjami.

Inne filmowe fascynacje

Tak naprawdę pierwszymi zestawami inspirowanymi filmem czy serialem były klocki Lego Duplo bazujące na popularnej licencji telewizyjnej –Tomek i przyjaciele. Ten animowany serial posłużył za pierwowzór do wykreowania zestawów emitowanych w latach 2005 – 2010. W 2001 roku pojawiły się zestawy wzorowane na Harrym Potterze - postaci, plenery i kultowy Hogwart ukazywały się do 2007 roku, a ostatnią kolekcją z tej serii był Zakon Feniksa. Kolejną serią klocków była ta oparta na "Ostatnim Władcy Wiatru". Potem przyszedł czas na Indiana Jones. O ile pierwsze zestawy luźno nawiązywały do koncepcji filmu, o tyle kolekcje z 2008 roku to już oficjalne, licencjonowane zestawy Indiana Jones. Rok później pojawiła się niewielka kolekcja bazująca na „Królu Persji”, a jakiś czas potem także Piraci z Karaibów. Filmem inspirowane są ponadto kolekcje Superheroes czy Disney, prezentujące kultowe postacie z animowanych filmów dla dzieci.

klocki-lego-czarodziej

Najbardziej filmowa okazuje się być jednak stworzona w 2000 roku Lego Studios. Jej ideą było przybliżenie dzieciom (oraz dorosłym fascynatom Lego) realia pracy studia filmowego. Objęte patronatem przez Stevena Spielberga zestawy zawierające figurki samego reżysera, operatorów, kaskaderów czy zestawy do efektów specjalnych doskonale odzwierciedlały magię kulis wielkich produkcji filmowych. Czym jeszcze zaskoczy nas Lego? Na pewno pojawią się kolejne unikatowe kolekcje, dedykowane miłośnikom konkretnych produkcji filmowych. I zapewne same postacie Lego staną się bohaterami niejednego kinowego hitu. Nie ma chyba osoby, której wydawałoby się, że czas Lego już mija. Nic bardziej mylnego – on się dopiero zaczyna.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium